ŠKOLSKÉ ZADANIE 04 - Hurá, ideme do lesa...? :-)

Milí naši žiaci, pokračujeme v našom projekte„ Škola na diaľku.“

Hurá, ideme do lesa...či do prírody, alebo len tak na prechádzku“ :-)

Túto tému dôverne poznáme. Veď les tvoríme od začiatku škol.roka2019/20. Práve teraz , keď sme doma, je les pre nás všetkých taký potrebný. Počítajme k tomu najlepšie prírodu všeobecne, alebo aj prechádzku po vonku...bude to zábava. ;-)

Prechádzky po lese sú pre nás ľudí dôležité. V lese sa cítime pokojne, ukľudňuje nás, dáva nám energiu, zdravie. Môžeme v ňom  prežiť veľa zábavy a lesných hier. Hľadaním, bádaním, skúmaním, stavaním, skladaním...Teraz na jar, keď všetko ožíva, vtáci spievajú, zvieratká si tvoria rodiny, stromy rozkvitajú, príroda vonia, začína sa všetko zelenieť, je tá pravá chvíľa, aby sme zachytili tú správnu atmosféru. Veď na obyčajnej prechádzke sa dajú nachádzať všelijaké zaujímavé vecičky, ktoré sa dajú poskladať do senzačných obrazcov ;-)

Postavička

Kvetinky

 

Pre každého z nás bude pojem „les-príroda-prechádzka“ predstavovať niečo úplne odlišné. Najlepšie je predstaviť si kus prírody, kde to vyzerá ako v lese...:-)

1. V lese, či prírode môžeme objavovať krásu. Poskladať predmety, ktoré nájdeme v prírode do rôznych geometrických tvarov, kruh, obdĺžnik, štvorec, trojuholník. Tak narušíme krásu prírody našim pravidelným usporiadaním tvarov.

2. Môžeme využiť zemné umenie - land art, krajinné alebo zemné diela. Tieto diela sa pokúšajú o zachytenie a vyzdvihnutie ducha daného miesta. Zmeníme vybranú časť krajiny, dotvoríme.

Zdroj: Landart                       Landart 2                   Sochy

Téma a technika je voľná. Môžeš si vybrať:-) Zapoj sa do virtuálnej výstavy. Je to jednoduché..:-)

Pošli nám fotku svojho výtvoru. Prečo? Aby sme sa spolu potešili :-)

Tešia sa na Vaše fotky Libuška, Saška ml.,Marcel, Saška, Katka, pán učiteľ Bóna a paní učiteľka Chomová.

Prajeme Vám tvorivú zábavu :-)